Nowe centrum obróbkowe AYDO

_MG_0023-

W ofercie PRESSTA EISELE POLSKA pojawiło się nowe niewielkie centrum obróbkowe AYDO. Posiada trzy osie sterowane cyfrowo (X, Y, Z) i jedną sterowaną pneumatycznie (A - obrót stołu).

 

Mimo niewielkich rozmiarów (skok głowicy w osi X wynosi 3.160mm) umożliwia obróbkę również długich detali - w dwóch zamocowaniach. Po wykonaniu obróbek w lewej części profilu maszyna zatrzymuje się a sterowanie prosi operatora o przesunięcie profilu do drugiego zderzaka. Po zamocowaniu wykonywane są obróbki w jego prawej części.

AYDO posiada automatyczny magazyn profili (na pięć narzędzi), uchwyty mocujące materiał są przesuwane na łożyskach szynowych a miejsce ich właściwego ustawienia wskazuje laser. Możliwa jest obróbka z pięciu stron: trzech boków profilu (dzięki obrotowi stołu) oraz dwóch czół (frezem tarczowym lub narzędziami w głowicy kątowej). 

Nasze nowe centrum jak zwykle jest masywne i sztywne, podstawa jest jednoczęściową stalową konstrukcją spawaną obrabianą w jednym zamocowaniu. Napędy elektryczne dostarcza MITSUBISHI. Całość uzupełnia przejrzyste oprogramowanie z wizualizacją 3D.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!